Загальна кількість переглядів сторінки

Екскурсія відділами бібліотеки

  • Читальна зала
    Ти в бібліотеці. Входячи до читальної зали, ти, перш за все, відчуваєш шалений подих доброти, світла й мудрості. Саме тоді розумієш, що прийшов не просто до бібліотеки, а поринув у надзвичайну країну знань, завітав до храму науки.
             Коли чуєш добре й усміхнене «Вітаю» від бібліотекаря, то знаєш, що тобі тут раді. Відчутне щире та чистосердечне відношення бібліотекаря до своєї роботи. Вони радо спілкуються з читачами, видають книги, або ж, навіть, дають корисні поради.
             Відчуваєш? У тебе перехопило дух! Та коли ти проходиш далі, то переконуєшся, що саме тут хочеться проводити час віч-на-віч з мистецтвами, науками, розвагами.
             Ти весь час спостерігаєш багато стендів, виставок.
             На стелажі, де знаходяться газети та журнали для дітей і підлітків, ти можеш обрати собі найкращий, найцікавіший на свій смак.
             Так,  як до читальної зали часто навідуються вихователі або ж вчителі, то саме для них існує куток Педагогічний орієнтир», де вони можуть знайти безліч корисних порад для дошкільних закладів та планування уроків в школах.
             Коли батьки чекають на дітей чи приходять з ними до бібліотеки, то можуть розважити себе куточком-консультацією для батьків  «Читаємо разом з дітьми». Там вони знайдуть декілька «шпаргалок» для себе, які називаються: «Десять «заборонених» звертань до дитини», «Десять «потрібних» звертань до дитини», «Золота мудрість для батьків» та «Антипоради батькам». Тематичні папки під назвами «Батьки та діти: одвічна проблема», «Тематика батьківських зборів», «У вас в сім’ї школяр” та «Граючи навчаємося» також допоможуть пізнати їх дітей краще.
             Трохи далі ми можемо побачити виставку-роздум «Чому я люблю читати?», де кожен може для себе вияснити, що в житті для нього означає книга. Там можна поринути в захоплюючий світ літератури, відвідати мистецтва дивовижний світ, вияснити, що спільного, а що відмінного у поняттях «світ» і «людина» та навчитися мистецтву спілкування.
             Ще багато чого цікавого дізнатися допоможе систематична картотека статей чи абетковий каталог.
             В читальній залі є книгосховище, та є і відкритий доступ до книг, де кожний відділ відкриває свою безодню таємниць. Спорт, література, мова, культура, закон, право, мораль, економіка, історія світу та України, здоров’я, рослини, тварини, комп’ютер та інтернет, кухня, хімія, математика, фізика – основи нашого буття. Скільки про це не читай, а завжди дізнаєшся щось нове та безмежно цікаве.
             При виході знайдеш куток присвячений нашій Батьківщині під назвою «Мені наймиліша – моя Україна». Де приклади з історії та факти сьогодення, що стануть тобі в нагоді. Та краєзнавчий куток, де можна знайти книги про звичаї та традиції українського народу.
             А для наймолодших читачів - стелаж з казками, які допоможуть пізнати світ у всіх його барвах та проявах і перша картотека – іграшка «Тварини герої казок», яка оформлена у вигляді рукавички.
    Також в читальній залі існує такий вид послуг, як „платні послуги”. Що ж це означає? Всім відомо, що з читальної зали книги додому не видаються, проте іноді бувають випадки, коли ти не маєш часу, але книга тобі вкрай необхідна – ти можеш взяти книгу з читальної зали залишивши під заставу гроші та заплативши за книгу 1 гривню, але наступного дня її обов’язково необхідно повернути до бібліотеки. А ще ти можеш зробити з книги ксерокопію.
  • Абонемент для дошкільників та користувачів 1-4 класів

Відвідавши читальну залу, прямуєш до дитячого абонементу. Відчутно, як в повітрі вирує віра в казку. Одразу праворуч бачиш стелаж, де в абетковому порядку розміщені книги з казками. Там знайдеш свою улюблену, яку готовий читати мільйони разів. Ліворуч від тебе знайдеш поради, як вилікувати «хвору» книжку. А одразу під книжковою лікарнею знаходяться полички з книжками-театром. Ще можеш побачити виставку, що називається «Про все усім, кому вже сім». Тут ти дізнаєшся про все: про природу, математику, астрономію, Землю, про техніку, про сільське та лісове господарство, про історію нашого народу і народів світу, фізичну культуру та спорт, про мовознавство.

         Дорогий читачу! Ти полюбляєш читати журнали? Не гай часу дарма! Мерщій бери найкращий із виставки «Журнали й газети, читаю охоче, бо знати багато цікавого хочу»: «Барвінок», «Весела-перерва», «Велика дитяча газета», «Веселі картинки», «Веселочка», «Дивосвіт», «Пізнайко», «Котя», «Стежка», «Ухтишка». Який найбільше хочеш переглянути?

         Одразу перед тобою з’являється стелаж з художньою літературою. Багато захоплюючих казок від Братів Грімм, Ганса Крістіана Андерсена, Миколи Носова, Джанні Родарі і багатьох інших талановитих письменників.

         Ох, ти в захваті! Перед твоїми очима оживає світ цікавих казок під парасолькою Оле Лукойє. Бачиш куточок розваг де за гральним столиком ти можеш разом зі своїми друзями відправитись в гру-подорож – але не забудь попросити в бібліотекаря гральний кубик та фішки. Тебе  переповнює відчуття, ніби ти в казці? Це і справді так!!! Приходь! Ми завжди раді тобі і твоїм друзям.

  • Абонемент для користувачів 5-9 класів

Проходячи через абонемент для дошкільнят та учнів 1-4 класів, потрапляєш до абонементу для учнів 5-9 класів. Тут бачиш багато величезних стелажів з книжками. Одразу ж потрапляєш у Мандрівки Всесвітом з героями Кіра Буличова, відносишся на крилах мрій у світ Великого «чарівника» Жуля Верна, потрапляєш у «Дивну країну пригод і фантастики».
Читаючи книги, що взяв з абонементу, розумієш, що народне слово не змаліє ніколи, що Земля – наш спільний дім. Відвідуєш країну точних наук, таємниць елементів та сполук. Знаходиш для себе корисні поради та відповіді на будь-які запитання. Проходячи повз стелажі знаходиш тематичну поличку «Правовий лікбез». Тут розумієш, що таке Конституція, знайомишся з своїми правами та обовязками.

         Оглядаючись, бачиш стенд, де представлені найкращі читачі бібліотеки, які перемогли в конкурсах «Найкращий читач року» та «Розкажу Миколаю, про що я читаю». Цікаво яке майбутнє цих читачів? Щонайменше вони точно стануть гордістю Мукачева.

 Стелаж з періодичним виданням „Про все цікаве на планеті – читай в журналі та газеті”. Цікаво. Які журнали там можна знайти??? Маленькі рукодільниці зможуть собі знайти журнали з вишивками, бісероплетінням, в’язанням. Тінейджери можуть знайти журнали про улюблених співаків, акторів. Хлопці, які люблять виробляти щось власними руками можуть підібрати собі журнали «Юний моделіст-конструктор» чи «Юний технік». А ті хто цікавляться природою з задоволенням читатимуть «Колосок», „Юний натураліст”, „Паросток”, „Екологічну газету”.   Дивлячись на  «Календарик-Нагадайлик», згадуєш всі пам’ятні дати в літературі. Замінити книгу не зможе нічого – тому твою увагу  обовязково приверне книжкова виставка-порада „Вимкни телевізор і читай”!

         Поруч також знайдеш систематичний каталог, де, зверху над ним, бачиш поради, як правильно ним користуватися.


  • Мультимедійний клас