Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 25 липня 2014 р.

Прості люди – герої творів М. Томчанія

Щирими, глибоко людяними є твори Михайла Томчанія, кращі з яких піднеслися до широких узагальнень типових рис людських характерів, явищ дійсності, стали набутком сучасного українського письменства. Письменник створив понад десять збірок оповідань, чотири повісті, романи «Жменяки», «Тихе містечко», «Брати». Трилогія М. Томчанія – це вагомий художній літопис закарпатського села. Тому не випадковий такий широкий резонанс романів, особливо «Жменяків», які багато разів перевидавалися, вийшли у перекладі російською, латиською та угорською мовами, здобули й успішне сценічне та екранне життя. Томчаній приніс у літературу глибоке знання минувшини, власне бачення процесу оновлення землі і духовного зростання людей отчого краю, з якими творчо мужнів і він сам. Рідне Закарпаття стало для нього джерелом мотивів, образів і характерів, надало його творам колориту, приземлило їх у доброму розумінні цього слова. 
Минулого тижня відбувся ряд просвітницьких заходів у бібліотеках Мукачівської міської ЦБС з нагоди відзначення 100-літнього ювілею від дня народження визнаного автора малої і великої прози, закарпатського письменника Михайла Івановича Томчанія. 
Користувачі старшого шкільшого віку міської бібліотеки для дітей зібралися на гурман-зустріч "Любителі літературного жанру". На якій дізналися про сторінки біографії М. Томчанія, обговорили його творчість,  познайомилися з літературою представленою на книжковій виставці "Великий майстер слова" та переглянули художній фільм "Жменяки".

Немає коментарів:

Дописати коментар