Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 8 грудня 2017 р.

Питаєм у інших, ділимось своїм

7 грудня, на базі Мукачівської дитячої бібліотеки для дітей, за підтримки Мукачівського відділу культури, відбувся обласний семінар-тренінг «Протидія насильству у сучасному суспільстві: роль бібліотек для дітей». Учасниками семінару були заступники директорів по роботі з дітьми, завідувачі дитячих бібліотек Закарпатської області.
Розпочався ж цей робочий день з приємних новин. На наш захід завітав і керівник обласного відділення Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» Андрій Сербайло з дуже приємною місією – нагородження переможців перших трьох призових місць Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Рідна країна – безпечна країна: Як треба поводитися на дорогах!» цінними подарунками та Грамотами.
 Відкривала семінар зі вступним словом Дурунда Оксана Степанівна – головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації. Привітати гостей Мукачева та побажати всім учасникам семінару хорошого та, головне, плідного дня завітали начальник відділу культури Мукачівського міськвиконкому Ірина Калій та головний спеціаліст Тетяна Туряниця.
Після чого присутні мали змогу не тільки послухати виступ на таку актуальну та проблемну тему як «Попередження насильства в сім’ї. Стоп – насильству!», але й поспілкуватися, обмінятися досвідом, попрацювати в групах та отримати корисні поради щодо виявлення, а можливо, і попередження насильства над дітьми, чи їх близькими від спеціаліста Мукачівського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Мирослави Пилипчинець. Адже часто надання правильної та вчасної інформації може зіграти в житті людини ключову роль.
         Цікавим продовженням вищезгаданої теми став тренінг від Оксани Коваленко – практичного психолога, провідного фахівця Мукачівського міського центру  зайнятості щодо «Розв’язання конфліктів та роботи із самооцінкою»: як правильно не тільки надавати потрібну інформацію, намагатися навчити, на нашу думку, чогось правильного, корисного, але як і самим навчитись слухати  і головне чути дітей та підлітків, спробувати зрозуміти причини їх поведінки з’ясовували для себе учасники семінару.
З презентацією про «Соціальне партнерство бібліотек для дітей області: перспективи та спільні заходи»  виступила директор Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Валентина Чіка. Також поділилися досвідом роботи своїх бібліотек в цьому напрямку, а саме на тему «Формування правової культури та морального виховання підростаючого покоління засобами бібліотечної практики» заступник директора з питань обслуговування дітей Мукачівської МЦБС Олена Дьордь та заступник директора з питань обслуговування дітей Ужгородської МЦБС Алла Петрішак.

З аналізом домашніх завдань під час творчої лабораторії «Виставкова діяльність як одна з форм соціально-профілактичної роботи» виступили заступник директора з питань обслуговування юнацтва Закарпатської ОДЮБ Тетяна Вудмаска та зав. науково-методичного відділу Закарпатської ОДЮБ Оксана Горкій.
На завершення, до гостей нашої бібліотеки, зі словами вдячності за цікову і змістовну зустріч звернулася директор Мукачівської міської ЦБС Мирослава Хруник та презентувала учасникам семінару сувенірні подарунки на згадку про наше місто та бібліотеку зокрема.


Немає коментарів:

Дописати коментар