Загальна кількість переглядів сторінки

середу, 30 листопада 2011 р.

25 річниця аварії на ЧАЕС



 Для того, щоб відзначити сумну дату, 25 річницю аварії на ЧАЕС, зібралися  на урок-мікрофон „Репортаж з Чорнобиля в читальній залі центральної дитячої бібліотеки учні 7-9 класів ЗОШ № 6, 16, Мукачівської гімназії та Чинадіївського дитбудинку.
Розпочався урок-мікрофон з ударів дзвонів, що символізують Чорнобильську трагедію. Ведучі уроку Товтин Юлія та Левкулич Крістіан під супровід класичної музики ознайомили присутніх зі страшними подіями тієї чорної весни, запропонували всім присутнім запалити свічки та вшанувати хвилиною мовчання пам’ять пострадалих внаслідок аварії на ЧАЕС.


Затамувавши подих слухали діти гостей уроку. Поділився спогадами про участь в ліквідації ліквідатор на ЧАЕС 2-ї категорії – Глазман Володимир Борисович. Він розповів дітям про те, яким чудовим було місто Прип’ять та природа навколо нього. Про те, як довелось вивозити всі пожитки, що залишили жителі міста після евакуації й заривати в могильники. Яким  став рудим від впливу радіації ліс навколо. Про те, як доводилось залишати в зоні транспорт та техніку, яка навіть через шестиразову обробку „фонила” радіацією. Лікар поліклінічного відділення Мукачівської центральної районної лікарні Біньковська Тамара Петрівна розпочала свій виступ із звернення до дітей про те, що можливо, в майбутньому, хтось з присутніх стане фізиками-ядерниками і зможе обов’язково приборкати ту неймовірну енергію яку виділяє атом. А потім розказала про руйнівний вплив радіації на здоров’я людини та наслідки радіактивного впливу на прийдешні покоління. Про вплив радіації на довкілля зробила повідомлення викладач екології Еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Варваринець Діана Петрівна.

Після виступів відбувся Інтерв’ю-брифінг під час якого діти давали запитання гостям уроку-мікрофону.  І навіть, коли вже ведучі подякували  усім - діти залишались сидіти під враженням на своїх місцях ще кілька хвилин та не розходились певний час розглядаючи виставку-репортаж „Чорнобиль: гіркий спомин і вічний біль” й інсталяцію фрагменту Чорнобильської зони.

Немає коментарів:

Дописати коментар