Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 28 грудня 2018 р.

Ялинкові прикраси своїми руками


Новий рік – це час для казки та магії. У новорічні свята так хочеться, щоб нас оточували гарна ялинка, різноманітні іграшки та вогники. Саме такі речі й творять справжню магію Нового року! Атмосферу новорічних свят можна створити своїми руками, витративши на це трохи свого часу та включивши на повну фантазію (власне, що ми і зробили).

Та для початку, трохи історії свята Нового року від бібліотекаря Алли Товтин. Адже, мало хто  з нас знає,  що у Стародавньому Римі, починаючи з 46 року до Різдва Христового, початком нового року вважалося 1 січня – так встановив імператор Юлій Цезар. І присвячений цей день був римському богу Янусу – богу виходів і входів, всіх початків і дверей.
На Русі до XV століття новий календарний рік починався з 1 березня. У 1348 р. можновладцями було встановлено починати новий рік у вересні. Саме тоді (1 вересня) цей день і став відзначатися по особливому святково.
 І тільки в 1700 році Петро I своїм указом постановив, що ми, як і інші європейські країни, будемо починати рік 1 січня.
Цікаво, що тільки з 1947 року 1 січня є святковим вихідним днем.
А, щоб новорічні дні стали для нас й справді атмосферними та душевними, ми запропонували постійним читачам бібліотеки напередодні свят прийняти участь у майстер-класі «Ялинкові прикраси своїми руками».
Разом з мукачівською майстринею Данієллою Архіповою ми вчилися робити  в’язані іграшкові прикраси. Всі учасники заходу, (а це не тільки діти, а й дорослі) отримали справжнє задоволення, адже тепер вони знають як створити віночок, або чудову шапочку, якими можна прикрасити ялинку чи привітати друзів з наступаючими святами.   
 Закінчився майстер-клас переглядом книжкових новинок. Оскільки, саме книжки нас заряджають енергією та мотивують. Тим паче, коли серед цих видань - практичні поради, творчі рекомендації, найрізноманітніші ідеї, які допоможуть власноруч виготовити цікаві штучки.
Немає коментарів:

Дописати коментар