Загальна кількість переглядів сторінки

четвер, 24 квітня 2025 р.

Будитель Закарпаття - Олександр Духнович

Про видатну історичну постать - Олександра Духновича, який залишив свій важливий внесок в історії і став гордістю України, сьогодні на краєзнавчому уроці ми розповідали учням 6-Б класу ЗОШ № 20 ім. О.Духновича (вчителька історії Христина Пуга).

Урок розпочала бібліотекарка Алла Товтин біля барельєфа О.Духновичу, встановленого на фасаді бібліотеки. Тут діти почули історію встановлення барельєфа (робота О.Андялоші) та ознайомились з документом, який підтверджує присвоєння бібліотеці імені Олександра Духновича.

Вчителька історії Христина Пуга познайомила учнів з біографією Олександра Духновича, який був не лише відомим педагогом, але й письменником, поетом, просвітителем, культурним діячем, греко-католицьким священником, ключовою постаттю національного відродження на Закарпатській Україні.

З цікавістю учні переглянули відео про О.Духновича та ознайомились з книгами, представленими на книжковій виставці-досьє "Олександр Духнович - будитель Закарпаття".







вівторок, 15 квітня 2025 р.

На порозі Великдень

Великдень – це визначне свято та давня культурна традиція, про яку треба розповідати дітям ще змалечку. Тому щороку, напередодні Великодня, ми розповідаємо своїм користувачам про традиції святкування Великодня в Україні та інших країнах. А також проводимо передсвяткові майстер-класи. Адже, діти так полюбляють творити власноруч.

Цього разу, провести цікавий майстер-клас для учнів 1-Б класу ЗОШ #13 (вчителька Віолетта Скиба) з виготовлення тематичної листівки у техніці штампування, нам допомогла майстриня Олена Стебльова .

Дякуємо майстрині за те, що завжди радо відгукується на наші запрошення та допомагає урізноманітнити дозвілля дітей.

Вітаємо всіх з прийдешніми Великодніми святами!!!







пʼятниця, 11 квітня 2025 р.

Добрі мамині казки від Лесі Кічури

Сьогодні до нашої бібліотеки знову завітала львівська письменниця, казкарка - Леся Кічура зі своїм соціально-книжковим проєктом "Добрі мамині казки".

Цього разу на зустріч з авторкою прийшли учні 1-А класу ЗОШ №1, учні 2-х класів СШ №4 та учні 1-х класів ЗОШ №7.

Як і минулого разу, діти спілкувалися з письменницею, дізнавалися про героїв її книг, переглядали відеомультики, зняті за її казками та грали у казкові вікторини.

Завершилась зустріч-знайомство автограф-сесією.

Бажаємо нашим маленьким відвідувачам захопливого читання, а письменниці - нових цікавих історій.









вівторок, 8 квітня 2025 р.

Намалюю пташку

 Сьогодні нашу бібліотеку вперше відвідали учні 4-го класу ЗОШ №2 (вчителі Вікторія Цільо та Марія Павлишинець ).

Зустріла маленьких відвідувачів бібліотекарка Наталія Кушнір, яка і познайомила їх з бібліотекою, її відділами та правилами користування книгою.

Підготували для учнів бібліотекарі й дещо цікаве про сам день - 8 квітня. Адже, у світі та в Україні саме 8 квітня відзначають День "Намалюй пташку". Цей день носить традиційний щорічний характер, починаючи з 1943 року, коли семирічна дівчинка з Англії, разом з матір'ю приїхала до шпиталю, щоб відвідати свого дядька, який був поранений на війні...

Дивовижну історію про те, як маленька дівчинка навчила дорослих знаходити радість в простих речах і дізналися сьогодні наші відвідувачі. А ще ми запропонували дітям в цей день і самим спробувати намалювати пташку.

Майстер-клас з малювання пташки, а ще годівниці погодилася провести для учнів художниця та майстриня з художнього розпису кераміки Оксана Метзгер. Завдяки професійним порадам та настановам художниці процес малювання всім учасникам заходу приніс велике задоволення.

Дякуємо Оксані Метзгер за цікавий та професійний майстер-клас.










пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

Смачна, корисна, вітамінна морква!

Щороку, 4 квітня відзначають Міжнародний день моркви.

Метою свята є підвищення усвідомленості про здоров'я, яке можна підтримати завдяки вживанню моркви, а також пропагування здорового харчування.

А чи знали ви, що морква вважається найдавнішою овочевою культурою? Існує думка, що морква походить із Центральної Азії, зокрема з території сучасного Афганістану. Вирощування моркви як овочевої культури почалося ще у 2000-х роках до н.е. З неї готували страви представники стародавніх цивілізацій.

Декілька цікавих «Морквяних» фактів, про які мало хто знає:

Перші предки моркви були фіолетовими, мали жорстку текстуру та гіркий присмак.

Помаранчева морква з'явилася в XVII столітті в Нідерландах – її вивели голландські селекціонери на честь королівської династії Оранських.

Своїм насиченим помаранчевим забарвленням морква зобов’язана великій концентрації бета-каротину.

Варена морква принесе більше користі організму, аніж сира.

Здебільшого в європейських країнах моркву відносять не до овочів, а до фруктів. Наприклад, у Португалії з цього коренеплоду варять смачний мармелад.

Моркви бувають як різного кольору, так і різної форми, і навіть розміру. Існують моркви з коротким, товстим корінням, а також більш тонкі і довгі сорти.

Найбільша морква у світі була вирощена у Великій Британії у 2011 році. Її вага становила близько 10,17 кг.

Міжнародний день моркви є не лише приводом познайомитися з новими рецептами та дізнатися про користь моркви, а й взяти участь у різноманітних святкових заходах.

Так сьогодні до святкування приєдналася наша бібліотека разом з вихованцями ЗДО №33 «Казка» (вихователі Мадяр Тетяна група «Білосніжка» та Матиз Ольга "Том і Джері").

Під час години корисних порад разом з бібліотекаркою Аллою Товтин :

говорили про справжню користь моркви для здоров'я та про універсальність моркви на кухні;

виготовили паперову іграшку "Весела морквинка";

переглянули книги з книжкової виставки "Овочі та фрукти - корисні продукти";

переглянули казку "Як морквинка шукала друзів" та

смакували корисною морквинкою

Порада дня. У Всесвітній день моркви влаштуйте для себе не лише смачне але й корисне свято. Візьміть книгу про моркву, приготуйте морквяний фреш, скуштуйте морквяний пиріг чи просто похрумтіть соковитим коренеплодом.