Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 31 травня 2024 р.

Бережи свій слух!

За оцінками ВООЗ у світі від глухоти та різних порушень слуху потерпають понад 300 млн осіб, і до 2050 року ця кількість може потроїтись, сягнувши 900 млн. людей.

День «збережи свій слух», який проводиться саме сьогодні 31 травня – це хороша можливість дізнатися, що ви можете зробити, щоб уникнути втрати слуху, і попрактикуватися в цьому.

На тему збереження слуху, спілкувалися і ми з учнями 2 класу СШ №4 (класний керівник Світлана Мальованець), які завітали до нащої бібліотеки напередодні Дня «збережи свій слух».

Спочатку бібліотекар Алла Товтин розповіла маленьким відвідувачам історію виникнення цього дня та ознайомила їх з книгами, які допоможуть засвоїти правила збереження слуху й навчать як дотримуватися цих правил.

Практичні ж поради щодо того як подбати про вуха та зберегти свій слух діти отримали від лікаря-отоларинголога ОДЛ Ігора Бурлуцького. Хлопці та дівчатка дізнатися від Ігоря Миколайовича і про причини втрати слуху, і про те як захистити свій слух від зниження? Також отримали загальні поради щодо користування навушниками та дізналися у яких випадках потрібно звертатися до лікаря. Переконались ми і в тому, що присутні діти мають хороший слух, адже всі пройшли перевірку у лікаря.

Бережіть свій слух і себе!



пʼятниця, 24 травня 2024 р.

Рушники, наче долі сторінки

Щорічно, 25 травня прихильники творчості британського комедійного письменника Дугласа Адамса відзначають таке неофіційне свято як День рушника.

Цього дня, у різних країнах світу, можна зустріти велику кількість людей, які протягом 24 годин не розлучаються з рушником, намагаючись таким чином привернути увагу інших людей до творчості Адамса та, зокрема, його книги «Автостопом по галактиці».

В Україні про цей день знають мало, але точно тепер пам’ятатимуть це свято учні 2-Б класу СШ №4 (класний керівник Світлана Кунець), які завітали сьогодні до нас на перше знайомство з бібліотекою.

Спочатку бібліотекар Наталія Кушнір провела для маленьких відвідувачів пізнавальну екскурсію, яка познайомила дітей з правилами користування бібліотекою,  розповіла про те як розташовані книги у відділах бібліотеки  та показала, яке різноманіття книг чекає у бібліотеці на кожного читача.

Далі ми спілкувалися з дітьми про День рушника, історію виникнення цього свята та з’ясовували як саме пов’язане з ним ім’я Дугласа Адамса.

Та найбільше увагу дітей ми хотіли привернути до нашого українського вишитого рушника. Адже рушники — це символ України, відбиття культурної пам’яті нашого народу. Спілкувалися ми значення українського рушника, його кольори, символи й магічну силу, якою наділяли їх наші предки.

Мали можливість учасники заходу і трошки пофантазувати та розмалювати свій рушник, обравши власну кольорову гамму.






середа, 22 травня 2024 р.

Моє рідне місто

Сьогодні, 22 травня наше рідне Мукачево відзначає 1128 річницю. З нагоди святкування цієї важливої для всіх мукачівців події, у місті проходить чимало цікавих заходів. 

Долучились до відзначення Дня міста Мукачева і ми разом з учнями 3-В класу Ліцею №8 (класний керівник Євгенія Мишанич), прийнявши участь у цікавій та пізнавальній квест-екскурсії від Беати Столяренко.

Розпочалась наша історико-краєзнавча мандрівка центральною частиною міста, звичайно, в бібліотеці. Адже, саме з книг ми дізнаємося багато цікавого й досі нам невідомого. Тут, в читальній залі, бібліотекар Алла Михайлівна запитувала у дітей, що вони знають про своє  місто та ділилася з ними цікавими фактами, зокрема, щодо історії нашого міста, його географічного розташування, геральдики, а також історичних місць, пам’яток та відомих людей, імена яких пов’язані з культурним, мистецьким чи історичним минулим і сьогоденням Мукачева.

Озброївшись певною інформацією та отримавши настанови і завдання від Беати Столяренко, маленькі учасники розпочали  свою квест-подорож. Чотири команди змагались у кмітливості, спостережливості та швидкості, рухаючись від однієї пам’ятки міста до іншої. По виконанні всіх поставлених завдань, учасники знов повернулись до бібліотеки. Звичайно, перемогла дружба та командна гра.

Нагородою дітям, за їх активність, став Диплом учасників квест-екскурсії «Моє місто: Мукачево» та солодке частування.








пʼятниця, 17 травня 2024 р.

Що таке "телефон довіри"?

Сьогодні, 17 травня в Україні і світі відзначають Міжнародний день телефону довіри для дітей. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб наголосити на важливості отримання дітьми, які опинилися у складних ситуаціях, включаючи жорстоке поводження чи насильство, безпечного та конфіденційного способу звернення за допомогою.

На тему важливості ролі телефонів довіри в підтримці молоді спілкувалися з учнями 9-Б класу СШ №3 (класний керівник Рената Шванда) і в нашій бібліотеці. Відповіді на найважливіші питання, зокрема, як працює система допомоги? У чому полягає суть втручань? З якими труднощами найчастіше стикаються діти та молодь, які звертаються на номери довіри? - надавали школярам завідувачка сектору Берегівського бюро безоплатної правничої допомоги Miroslava Pilipchinets та психологиня Наталія Горват .

Окрім цього, Мирослава Іванівна поділилася з учасниками заходу своїм досвідом роботи юрист-консультанта єдиного телефонного номеру системи безоплатної правничої допомоги, на яку телефонують діти та дорослі не лише з України, а й за її меж.

Наталія Василівна, в свою чергу, надала роз’яснення школярам щодо анонімності таких телефонних ліній, поспілкувалася з ними на тему булінгу, насильства, жорстокості та стосунків з батьками. Також, психолог в присутності учнів зателефонувала на національну дитячу "гарячу" лінію та поспілкувалася з консультантом, яка надала вичерпну інформацію щодо: роботи даної лінії, питань, з яких можна звернутись по допомогу на "гарячу" лінію та спеціалістів, які можуть надати кваліфіковану допомогу всім потребуючим.