Загальна кількість переглядів сторінки

понеділок, 31 березня 2025 р.

Книги, що захопили світ

Вихідний день у бібліотеці... Юні читачі зі своїми батьками завітали суботнього дня на перегляд фільму за книгою Редьярда Кіплінга "Книга джунглів".

130 років з першої публікації другої книги джунглів — продовження «Книги джунглів».

Книга містить п'ять історій про Мауглі та три непов'язані історії. Усі, крім однієї відбуваються в Індії. Більшість з історій, що містить книга, Кіплінг написав живучи у Вермонті. До моменту публікації книги, всі історії публікувалися в журналах в 1894—1895 роках.

Українські переклади казок Кіплінга з'явилися ще у 1920 році і з того часу "Книга джунглів" перевидавалася українською мовою багато разів. Сьогодні вони користуються великим попитом у читачів бібліотеки.

Про історію написання книги, а також її автора - англійського письменника Редьярда Кіплінга, який не тільки придумав знаменитого персонажа Мауглі, а й прожив надзвичайно цікаве, повне подій життя, присутнім розповіла бібліотекарка Алла Товтин. А ще зробила перегляд книг Редьярда Кіплінга та запропонувала переглянути анімаційний фільм "Книга джунглів".

А оскільки у бібліотеці зібралися діти та дорослі, які вже прочитали книгу, то після перегляду відбулось ще й жваве обговорення того, що краще книга чи фільм?





вівторок, 25 березня 2025 р.

Будьмо еко-свідомими!

Щороку на планеті накопичується понад 2 мільярди тонн сміття, і лише мала частина цього обсягу підлягає переробці. Водночас переробка відходів відіграє ключову роль у збереженні довкілля: вона знижує рівень забруднення, економить природні ресурси та допомагає зробити планету чистішою. Крім того, деякі відходи можуть мати соціальну користь — наприклад, пластикові кришечки можуть використовуватися для виготовлення протезів для людей, які цього потребують.

З такими важливими темами учні 3-В класу Мукачівського ліцею №8 (під керівництвом класного керівника Павук Ольги Вікторівни) ознайомилися 18 березня на еко-занятті, що відбулося в нашій бібліотеці. Захід був присвячений Міжнародному дню переробки відходів і мав на меті навчити дітей свідомого ставлення до довкілля.

Бібліотека стала не лише місцем для навчання, а й справжнім екологічним майданчиком для обговорень. Адже важливо виховувати екологічну культуру з раннього віку, щоб майбутнє покоління могло приймати відповідальні рішення.

Захід розпочала Товтин Алла, бібліотекар читальної зали, яка ознайомила дітей із бібліотекою та представила добірку книг на екологічну тематику. Вона розповіла, як література допомагає краще зрозуміти важливість охорони природи та відповідального поводження з відходами. Бібліотекар також поділилася цікавим фактом про переробку пластикових кришечок — вони можуть використовуватися для виготовлення протезів. Ця інформація викликала великий інтерес у школярів, адже вони побачили, як маленькі дії можуть приносити велику користь суспільству.

Наступним етапом стала презентація від Шишкіної Ірини, еко-тренера Інституту еколого-релігійних студій (ІЕРС). Вона розповіла дітям про основні принципи переробки відходів, пояснила важливість сортування сміття та ознайомила з різними типами контейнерів: для паперу, пластику, скла, органічних відходів і небезпечних матеріалів.

Особливу увагу еко-тренер приділила концепції "три R": Reduce (зменшення) – споживати менше та скорочувати кількість відходів; Reuse (повторне використання) – давати речам друге життя, перш ніж їх викинути; Recycle (переробка) – відповідально сортувати сміття для його подальшої обробки.Ці три правила стали основою дискусії серед дітей, які ділилися своїм досвідом сортування відходів у родинах та пропонували власні ідеї щодо зменшення сміття у побуті.

На завершення заняття учні виконали практичні вправи, що допомогли закріпити отримані знання. Також вони отримали декілька видань від ІЕРС у співпраці з NABU, які поповнили їхню класну бібліотеку.

Захід відбувся в рамках співпраці Iнституту еколого-релігійних студій (Institute of Ecological and Religious Studies- IERS) (керівник Oleksandr Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International) за підтримки Hanns R. Neumann Stiftung, керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), координаторка проєкту Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба Institute of Ecological and Religious Studies- IERS









пʼятниця, 21 березня 2025 р.

Перша зустріч з Лесею Кічурою

Приємним знайомством учнів-другокласників Мукачівського ліцею 10 та Мукачівська спеціалізована школа 16 з львівською письменницею та казкаркою – Лесею Кічурою розпочався сьогоднішній день в нашій бібліотеці.

Вже 8 років триває соціально-книжковий проєкт  «Добрі мамині казки», з яким і завітала письменниця до Закарпаття. Впродовж зазначених років авторка видала у світ 10 авторських збірок з казками та розмальовками для дитячої творчості.

Її казки знають не лише в Україні, але й у країнах Європи, Америки, Азії, Канади, Австралії, Нової Зеландії. Книги авторки дістались аж до Антарктиди (станція ім. акад. В. Вернадського) та Японії.

А тепер і наші маленькі відвідувачі мають змогу читати казки Лесі Кічури, адже деякі з книжечок вже помандрували до них додому. Познайомитись з героями казок зможуть і всі бажаючі користувачі бібліотеки, оскільки ми також поповнили свої фонди декількома збірками.

Не тільки з книгами знайомила авторка дітей під час зустрічі, але й запропонувала їм переглянути відеомультики, зняті за її казками, пограти у казкові вікторини, а ще розкрила деякі таємниці письменницької творчості.

Завершилась зустріч фото- та автограф-сесією.

Хочемо відзначити, що казки письменниці оселилися не лише на полицях бібліотек і книжкових магазинів, але й на театральних сценах України. У Львівському театрі ляльок вже відбулася прем’єра вистави святкової пригоди «Час для снігу», за казкою «Різдво у Львові», а у травні відбудеться прем’єра «Казки про дві нитки» на сцені Закарпатського театру «Бавка».

Дякуємо, Лесі Кічурі за цікаву зустріч і чекаємо з новими казковими історіями.

#Всеукраїнськийтижденьдитячогочитання













понеділок, 10 березня 2025 р.

Дітям про Шевченка

Сьогодні вперше до нашої бібліотеки завітали учні 1-А класу ЗОШ №1(вчителька Олеся Гаргай). У подвір'ї дитячої бібліотеки маленьких відвідувачів зустріла бібліотекар Наталія Кушнір, яка провела для них оглядову екскурсію відділами бібліотеки та пояснила правила користування книгою.

А, оскільки, щороку на початку весни, 9 та 10 березня, в Україні та світі відзначають Шевченківські дні, то і ми присвятили цій темі сьогодні особливу увагу.

Спочатку, Наталія Петрівна розповіла дітям про життєвий і творчий шлях Тараса Григоровича Шевченка, а потім ознайомила з книжково-ілюстративною виставкою "Шевченко - дітям", присвяченою 211-річниці від дня народження письменника.

Діти, в свою чергу, теж підготувались і з задоволенням декламували вірші Тараса Шевченка, за що були нагороджені дипломами "Маленький кобзарик".

На завершення, хлопці та дівчата переглянули мультфільм "Як Тарас Шевченко став зіркою", створений на основі бестселера "Книга-мандрівка. Україна".










понеділок, 3 березня 2025 р.

Ментальне здоров'я підлітків

Сьогодні, на годину спілкування з психологинею Наталією Горват, до нашої бібліотеки зійшлися користувачі та вихованці гуртка "Юні журналісти" МЦДЮТ (керівник Ядвіга Балога), щоб дізнатися більше про Всесвітній день психічного здоров'я підлітків.

Всесвітній день психічного здоров’я підлітків - нова подія, яку відзначають щороку 2 березня.

Метою святкування цього дня є підвищення обізнаності тінейджерів щодо психічного добробуту та подолання невпевненості у собі.

Про значення Всесвітнього дня психічного здоров’я підлітків, про факти щодо психічного здоров'я підлітків та важливість їх підтримки спілкувалася з присутніми заступник директора Олена Дьордь.

Продовжила розмову про ментальне здоров'я підлітків Наталія Горват. Разом з учасниками заходу обговорили ментальне здоров'я та його складові. Розбирались у тому як можуть підлітки піклуватись про себе, розуміти свої емоції, розвивати свої сильні сторони, радіти простим речам, допомагати тим, хто потребує. А ще з'ясовували як можна покращити стан свого психологічного здоров'я.

За традицією, увазі підлітків та дорослих, була запропонована книжково-інформаційна виставка "Здоров'я - цінність нашого життя". Всі бажаючі мали можливість ознайомитись з цікавою галузевою та художнього літературою теми сьогоднішньої зустрічі.

Бажаємо всім морального і фізичного здоров'я, завжди зберігати спокій та впевненість у собі.